Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Informacja o projekcie

Miasto Mława w październiku 2008 roku w odpowiedzi na ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych konkurs z Priorytetu II „Przyspieszenie e-rozwoju Mazowsza” z Działania 2.2. „Rozwój e-usług” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 złożyło przygotowany przez Wydział Rozwoju wniosek o dofinansowanie projektu pn.: „Wypożyczam z domu czyli e-usługi w bibliotece”.

Głównym założeniem projektu było stworzenie dla mieszkańców Mławy i okolic dostępu do usługi korzystania z zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie za pośrednictwem Internetu.

Projekt przeszedł pozytywnie wszystkie etapy oceny i decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego w lipcu 2009 r. został wstępnie zakwalifikowany do dofinansowania. Umowę o dofinansowanie realizacji projektu podpisano w dniu 24.08.2010r. Zgodnie z jej postanowieniami Miasto Mława uzyskało dofinansowanie na poziomie 85% wydatków kwalifikowalnych projektu. Całkowita wartość projektu wyniosła – 265 818,54 zł., z czego środki z funduszy strukturalnych stanowiły – 204 594,96 zł.

Realizacja projektu „Wypożyczam z domu czyli e-usługi w bibliotece” umożliwiła przeglądanie katalogów zasobów Biblioteki Miejskiej, jak również zamawianie i rezerwowanie książek za pośrednictwem Internetu. Ponadto w ramach „Czytelni Internetowej” w bibliotece i jej filiach utworzone zostały punkty bezpłatnego dostępu do Internetu. Dzięki temu mieszkańcy miasta mogą nie tylko korzystać z elektronicznego katalogu, ale również wyszukiwać w sieci potrzebne im informacje.

 

W ramach projektu:

  1. Elektronicznie skatalogowano zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie oraz w jej filiach;
  2. Udostępniono on-line katalogi biblioteki;
  3. Zakupiono oprogramowanie oraz sprzęt umożliwiający zamawianie i rezerwowanie książek za pośrednictwem Internetu;
  4. Utworzono „Czytelnię Internetową”, która składa się z 8 stanowisk w głównej bibliotece oraz z 4 dodatkowych stanowisk w filiach (po 2 stanowiska w każdej);
  5. Zakupiono sprzęt i oprogramowanie niezbędne do wprowadzenia w bibliotece elektronicznego obiegu dokumentów;
  6. Wykonano nową stronę internetową biblioteki.
Data dodania: 2021-01-24 11:10:26
Data edycji: 2021-01-26 09:04:11
Ilość wyświetleń: 862

Licznik

292790 odwiedzin od początku roku

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej