Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Spotkanie z przedszkolakami w Filii nr 1

Spotkanie z przedszkolakami w Filii nr 1

 

 W dniu 10.02. odbyło się spotkanie online z dziećmi z grupy  Stokrotki z  Przedszkola nr 2 w Mławie. Wideokonferencję prowadziła Lidia Piskorska, bibliotekarka Filii nr 1 MBP w Mławie. Niedawno, bo 2 lutego obchodzony był Dzień Pozytywnego Myślenia .Z tej to okazji odbyło spotkanie z dziećmi. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest pozytywne myślenie i jaki ma wpływ na nasze dalsze życie .Jak dużą rolę odgrywają rodzice i nauczyciele w tym, aby dziecko myślało tylko pozytywnie, żeby wierzyło we własne siły i nie załamywało się przyjmując słowa krytyki.

 

 

Dzieci wysłuchały opowiadania i miały za zadanie wykonać prace plastyczne dotyczące treści opowiadania.

„Pewien człowiek miał dwóch synów, którzy bardzo lubili mu pomagać. Pewnego wiosennego dnia plewił razem z nimi grządki w ogrodzie, gdy zadzwonił telefon. Mężczyzna pobiegł do domu, zostawiając chłopców przy pracy. Gdy wrócił grządki były czyste, ale ze wszystkich roślin- nie tylko z chwastów. Jego reakcją było stwierdzenie: „Chłopcy, jak pięknie wypieliliście tę grządkę. Następnym razem jednak nie wyrywajcie tych roślin (tu pokazał im młode pędy marchewki), to były marchewki, które chyba pomyliliście z chwastami?”. Po takiej reakcji rodzica dziecko wie, że doceniono jego chęci do pracy i wysiłek. Łatwiej też przyjmie krytykę i zrozumie, że nie wszystko było zrobione dobrze.

Na 17 dostarczonych prac 11 dotyczyły dokładnie tematu opowiadania, natomiast twórcy pozostałych prac muszą następnym razem bardziej się postarać i z dużą uwagą wysłuchać opowiadania.

Data dodania: 2021-02-11 08:17:16
Data edycji: 2021-02-11 14:41:31
Ilość wyświetleń: 141

Licznik

23081 odwiedzin od początku roku

16496 wypożyczeń w tym roku

7 nowości w tym miesiącu

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Nowości książkowe

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook